Aktualności

SMYKO – MULTISENSORYKA® propozycja zajęć dodatkowych

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

mając na uwadze rozwój naszych Przedszkolaków chcieliśmy zaproponować nowe zajęcia dodatkowe ze smyko-multisensoryki.

Czym są zajęcia?

Są to zajęcia sensoryczne, których program został stworzony w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej.

SMYKO – MULTISENSORYKA® to zajęcia o charakterze:

Rozwojowym – wspierają całościowy rozwój dziecka. Profilaktycznym – zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).

Przesiewowym – prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny dziecka – jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.

Edukacyjnym – rodzice i opiekunowie dowiadują się, w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

Zabawowym – zajęcia odbywają się poprzez zabawę. Nastawionym na proces – a nie na efekt. Na zajęciach najważniejsza jest sama zabawa i doświadczanie, a nie wykonanie konkretnej pracy plastycznej czy zadania.

Dla kogo?

Zajęcia są skierowane do WSZYSTKICH dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia (a nawet starszych) i ich rodziców lub opiekunów, z podziałem na grupy wiekowe. W szczególności dla dzieci z grupy ryzyka zaburzeń integracji sensorycznej, czyli:

– ciąża wysokiego ryzyka (bliźniacze i wieloracze, in-vitro, zagrożone),

– nieprawidłowości okołoporodowe, – porody przez cesarskie cięcie,

– wcześniactwo,

– obniżona punktacja Apgar,

– nieprawidłowości w napięciu mięśniowym (obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe, asymetria)

– problemy z ssaniem,

– późne osiąganie kamieni milowych w rozwoju,

– dzieci o wysokich potrzebach „High Need Baby”(mało śpią i często się wybudzają, trudno zasypiają, bardzo dużo płaczą, chcą być ciągle noszone bądź unikają kontaktu fizycznego),

– dzieci nadwrażliwe na bodźce.

Najważniejsze informacje:

– prowadzącą zajęcia będzie mgr Patrycja Wolak-Bieda

– zajęcia będą odbywać się w Naszym Przedszkolu na sali gimnastycznej

– koszt zajęć 45-minutowych wynosi 35 zł/dziecko w przypadku kiedy zbierze się grupa 10-osobowa

– zajęcia rozpoczną się w październiku, w zależności od zaintersowania będą się odbywały co tydzień lub 2 razy w miesiącu

– zapisów na zajęcia będzie można dokonać podczas zebrania organizacyjnego, poprzez aplikację LiveKid (wysyłając wiadomość) lub mailowo na adres: info@epromyczek.edu.pl


Niepubliczne Przedszkole Promyczek w Oświęcimiu